enjoyenduro-jak-przygotowac-sie-do-pierwszej-jazdy

Enduro i pitbike – jak przygotować się do pierwszej jazdy?

Właśnie wybierasz się na swoją pierwszą jazdę na pit bike, jesteś w euforii i gotowy do wyjścia? Po pierwsze, jeśli Ty i twoja paczka jesteście w emocjach, pamiętajcie o tym, aby jednak coś przekąsić. Jazda na torze będzie trwać od godziny do trzech i jest to dość spory wysiłek fizyczny, a ty przecież chcesz mieć siłę na przyswojenie nowej wiedzy od swojego trenera, jak i opanowanie samego sprzętu w postaci pit bike, który może warzyć nawet 70 kg. Chyba nie chcesz sobie poleżeć na torze i podziwiać krajobraz na około. 😉

Jak powinien wyglądać Twój ubiór na torze?

Radzimy zabrać długie spodnie i wysokie buty poza kostkę, dzięki którym zabezpieczysz swoje nogi. Niezbędnym wyposażeniem będą także kask off-roadowy z goglami, dobra zbroja oraz ochraniarze na kolana. Poziom umiejętności jest indywidualnym odczuciem każdego uczestnika. Na samym początku, będziesz ćwiczyć na zgaszonym silniku – operowanie manetką gazu i wyczucie hamulca. Dopiero po tym zaczyna się pierwsza, indywidualna próba ruszenia z miejsca.

Jeżeli będziesz zamierzać regularnie uprawiać ten sport, to ważną rzeczą jest twoja forma. Nie musisz zaczynać od pakowania na siłowni, wystarczy, że regularnie będziesz uprawiał dowolną aktywność fizyczną w postaci pływania na basenie, czy biegania.

Enduro i pitbike – jak przygotować się do pierwszej jazdy?
Przewiń do góry